Resultater/Results

PREMIERING Modellnr. Modellbyggers navn Modell
       
KLASSE: 1A+B Fly-propell skala 1/32 og større, basic  
       
1. plass 66 Kyrre Ingebrethsen HAF F-104G
2. plass 81 Torgeir Eikeland Caudron-Renault 714
3. plass 3 Rune Haugen MiG-3
KLASSE: 1C    
       
1. plass 128 Bernt Uttakleiv Bf 109 F4
2. plass 6 Rune Haugen Messerschmitt Bf 109K-4
3. plass 98 Geir Hogga Ki-46 Dinah
KLASSE: 1D    
       
1. plass 83 Torgeir Eikeland Messerschmitt Bf 109G-6
2. plass 127 Bernt Uttakleiv Bf 109 G6
3. plass 129 Bernt Uttakleiv Fw 190 A2
KLASSE: 1E + 1F    
       
1. plass 92 Ragnar Eckhoff Lockheed F-104G Starfighter
2. plass 96 Geir Hogga MiG-23MF
3. plass 131 Sten Arne B Brunsby  F-14 A Tomcat VF-2
KLASSE: 1G    
       
1. plass 108 Ole Kjensmo P-47D Thunderbolt Mk.1
2. plass 91 Ragnar Eckhoff Douglas DC-3 Nor-Fly
3. plass 106 Ole Kjensmo Avro Shackleton AEW.2
3. plass 107 Ole Kjensmo DH.82a Tiger Moth
KLASSE: 1J + 1H    
       
1. plass 109 Ole Kjensmo F-16CJ Fighting Falcon
2. plass 22 William HUSQUET F-102A Delta Dagger
3. plass 23 William HUSQUET Su-33 Flanker-D
KLASSE: 2A + B Militære kjøretøyer,alle typer skala 1/34 og større  
       
1. plass 63 Morten Syvertsen Kingforce
2. plass 11 Rune Haugen PT-76
3. plass 69 Tommy Myrland NM-125 81 mm bk-vogn
KLASSE: 2C Softskin skala 1/35  
       
1. plass 99 Geir Hogga Cadillac V-100
2. plass 72 Kenneth Hallgreen Iveco Lmv Lince
3. plass 16 Rune Haugen Hummer
KLASSE: 2D Militære kjøretøyer, alle typer skala 1/36 og mindre  
       
1. plass 12 Rune Haugen Tiger I. Early
2. plass 13 Rune Haugen Su-122
3. plass 145 Stein Atle Stenberg Cromwell Mk IV
KLASSE: 3A + B    
       
1. plass 177 Kjell Terje Trones 64 Chevrolet Impala
2. plass 29 Marius Moe BMW 635 Cab
3. plass 176 Kjell Terje Trones 39 Chevy Delivery
KLASSE: 3C + F    
       
1. plass 36 Marius Moe BMW M635CSi
2. plass 31 Marius Moe BMW 320 / e21
3. plass 35 Marius Moe BMW 320dAT
KLASSE: 3D    
       
1. plass 110 Ole Kjensmo Mitsubishi Lancer Evo V
2. plass 111 Ole Kjensmo Toyota 88C
3. plass 125 Jan Erik Johansen Ford Fiesta RS WRC
KLASSE: 3E    
       
1. plass 112 Ole Kjensmo Ducati 1199 Panigale S
2. plass 179 Kjell Terje Trones Honda Motocompo
3. plass 157 Jørgen Faret Ducati 900 NCR
KLASSE: 4A Historiske figurer  
       
1. plass 42 Roy Pedersen The Old Fiddler
2. plass 54 Roy Pedersen Of Base
3. plass 163 Gonzalo Davila Ruiz El Quijote
KLASSE: 4B Film, Fantasy, Scifi figurer  
       
1. plass 149 Stein Atle Stenberg The Searcher
2. plass 40 Roy Pedersen Old soldier never dies, they simply fades away
3. plass 55 Roy Pedersen Thantor, the barbarian
KLASSE: 4C Byster  
       
1. plass 162 Gonzalo Davila Ruiz Amo del Calabozo
2. plass 50 Roy Pedersen After the Battle
3. plass 48 Roy Pedersen Viking Rage
KLASSE: 5B Vignett alle skalaer  
       
1. plass 93 Ronny Øygard Out of service
2. plass 45 Roy Pedersen Clever Hunter
3. plass 44 Roy Pedersen The End of Days- World 2045 after the outbreak
3. plass 95 Ronny Øygard D7 dozer
KLASSE: 6 Skip alle skalaer  
       
1. plass 56 Stein Gildberg DKM Bismarck
2. plass 168 Morten R. Brevik X-Craft
3. plass 119 Rune Honningsvåg Træet PBR Pibber 31MK II
KLASSE: 7 Ungdom under 13 år  
       
1. plass 197 Carl Ivar Brande Pelcz Oscar II Class
2. plass 198 Arthur Sortland Kolsrud BAE Hawk
3. plass 199 Arthur Sortland Kolsrud Appache
KLASSE: 9 ANNET  
       
1. plass 100 Geir Hogga SA-2 Guideline
2. plass 62 Stein Ragnar Pünther Mercury capsule MA-6
3. plass 169 Morten R. Brevik AT-ST
KLASSE: 10 UNDER KONSTRUKSJON  
       
1. plass 173 Tor Henning Engen 26 T-Ford
2. plass 78 Kenneth Hallgreen M26 Dragonwagon m/ LVT-4
3. plass 126 Jan Erik Johansen Eurocopter 145
    FEMKAMP  
       
    Jørgen Faret  
    TREKAMP  
       
    Ole Kjensmo  
    Beste Norske forbilde  
       
  92 Ragnar Eckhoff Lockheed F-104G Starfighter
    Best in Show Senior  
       
  56 Stein Gildberg DKM Bismarck
    Best in Show Junior og ungdom  
       
  197 Carl Ivar Brande Pelcz Oscar II Class
    Utstillerprisen  
       
  56 Stein Gildberg DKM Bismarck
  Tiger Gruppebygg offisielt  
       
1. plass 23 William HUSQUET Su-33 Flanker-D
2. plass 107 Ole Kjensmo DH.82a Tiger Moth
3. plass 147 Stein Atle Stenberg Diana Venatrix
  Tomahawk GRUPPEBYGG UOFFISIELT  
       
1. plass 104 Ole Kjensmo P-40B Tomahawk
    Inspirasjonsprisen  
       
    Espen Hoff  
    Ståpå-prisen  
       
    Kim Brantenberg  
    Styrets hederspris for ekstraordinær innsats  
       
    Jens Roger Kristoffersen  
    Flyhistories vandrepris  
       
    ikke utdelt/deles ut senere