Øst konken 2016

5 måneder ago styret Kommentarer er skrudd av for Øst konken 2016

34 utstillere med 163 modeller på hyllene.
Etter juryens vurdering ble følgende modeller tildelt plaketter:

Klasse 1 – Fly, propell
Avro Shackleton Ole Kjensmo Gull
Bristol Beaufighter Lars Borge Gull
Republic P-47D Thunderbolt    Ole Kjensmo Sølv
Nakajima Kate Lars Borge Sølv
Tiger Moth Ole Kjensmo Bronse
Tiger Moth Nils Mathisrud Bronse
Tiger Moth Nils Mathisrud Bronse
     
Klasse 2 – Fly, jet
Mig-29 Fulcrom Lars Borge Gull
YAK 38 Lars Borge Gull
F6 BAC Lightning Sten Arne Byrde Commended
MIG 21 MF Sten Arne Byrde Commended
     
Klasse 3 – Fly, sivil
Boeing 767-300 Erik Geicke Bronse
Douglas DC9 Erik Geicke Commended
     
Klasse 4 – Militært, eldre
Churchill Mk VII Sten Aasland Sølv
D7 Bulldozer    Ronny Øygard Sølv
KV-5 Sten Aasland Bronse
Tiger i Berlin 45 Kjetil Gulli Bronse
Battle of Gaza Kjetil Gulli Bronse
T34 Edward H. Valholm Commended
     
Klasse 5 – Militært, moderne
Enigma Nils Olav Moe Gull
BTR-80 Kenneth Hallgren Sølv
     
Klasse 6 – Båt
König Edward H. Valholm Sølv
Akula ubåt Jan Erik Johansen Bronse
X-craft Morten Brevik Bronse
     
Klasse 7 – Tunge kjøretøy
Volvo BM LM840 Tor Helge Andersen Gull
Dodge L-700 Svein Ivar Braathe Sølv
Volvo Tom Schjetne Bronse
     
Klasse 8 – Bil, original
Mitsubishi Lancer Evo V Ole Kjensmo Sølv
Porsche 911 Turbo Svein Ivar Braathe Commended
     
Klasse 9 – Bil, modifisert
Ford Hot Frog Atle Eriksen Gull
Toyota 88C Ole Kjensmo Sølv
Toyota Levin Svein Ivar Braathe Sølv
Oldsmobile 1950 Svein Ivar Braathe Sølv
Ford Custom 1937 Tor Hågensen Bronse
Ford Anglia Svein Ivar Braathe Bronse
Ford Cortina Svein Ivar Braathe Bronse
Ford Fiesta WRC Jan Erik Johansen Commended
Chevrolet Impala 1962 Alf Kåre Olsen Commended
Buick 1970 Alf Kåre Olsen Commended
Porsche 911 Flatnose Svein Ivar Braathe Commended
Ford Starliner Svein Ivar Braathe Commended
     
Klasse 10 – Motorsykkel
Kawasaki Z1R Svein Ivar Braathe    Commended
     
Klasse 11 – Figur
Mother Atle Eriksen Gull
Pigo the Clown    Atle Eriksen Gull
Franky Cook Atle Eriksen Sølv
Welder Nils Olav Moe Sølv
Continental Infantery man Nils Olav Moe Sølv
US Soldier Ronny Øygard Bronse
Slaughterpriest    Per Bakke Bronse
     
Klasse 12 – Diorama
Skottebrygga Nils Olav Moe Gull
Piaggio P102 Lars Borge Sølv
Playground Nils Olav Moe Sølv
MIG 17 PFU Lars Borge Sølv
Ford lastebil Rune Ryland Bronse
Out of service Edward H. Valholm Commended
     
Klasse 13 – Annet
SA-2 Guideline Morten Brevik Sølv
MA.K Seapig Ronny Øygard Sølv
Rebel Snow Speeder Sten Arne Byrde Commended
     
Klasse 14 – Junior
P47 Thunderbolt Mats Øygard Gull
Mustang 1967 Andreas Ryland Sølv
Dinosaurtur Anders Melvold Sølv
Plymouth 1941 Markus Lund Bronse
Troll Elias Johansen Commended
Spitfire August Luten Commended

Best in Show Junior – P47 Thunderbolt – Mats Øygard
Best in Show – Skottebrygga – Nils Olav Moe